Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Inspiromat 2012

Inspiromat vznikl před několika lety jako elektronická verze stolního kalendáře VÚP. Každoročně uvedl 12 témat, jedno na každý měsíc.
Doporučujeme přehled dosavadních ročníků Inspiromatu:

S portálovými tématy chceme pokračovat i v roce 2012.

Navrhujeme, že letos uděláme změny:

  • Témata budou tvořit klasicky články, blogové příspěvky, stránky ve wiki, sbírky odkazů na portál i na jiné weby a také diskuze nad tématy, nad zkušenostmi, otázkami, názory. Použijeme kterýkoli modul portálu, bude-li se hodit pro to, co chceme společně dělat. Shromáždíme samozřejmě všechno, co už na Metodickém portálu je (a že toho není zrovna málo). 
  • Hlavní roli budete hrát vy, uživatelé portálu. Témata budeme totiž stavět spoluprací. Podle svých potřeb a zájmů ovlivníte, kam se bude dané téma ohýbat a rozvětvovat. Přemýšlejte, co byste rádi na Metodickém portálu letos rozvíjeli a prohlubovali! 
  • My, v týmu Metodického portálu RVP.CZ, se budeme snažit dodat odborníky, experty, praktiky, materiály, informace… 
  • V maximální míře podpoříme autory teoretických i praktických příspěvků na Metodickém portálu RVP.CZ.
  • Všechny nově vzniklé materiály k tématu získají ocenění Inspiromatu 2012.
  • Každé téma bude trochu jiné, každé bude ale plné dění: Kromě materiálů a informací budeme diskutovat, vyměňovat si zkušenosti, ptát se navzájem a odpovídat si, pořádat sbírkové (až sběratelské) akce, společně vytvářet wiki stránky, shromažďovat odkazy… 
  • Témata nebudeme omezovat nutně na měsíc! Akční čas může být přeci i delší, podle toho, jak se téma bude rozvíjet. A tak počítáme s tím, že akční čas témat se bude překrývat, nemusí ”běžet” jen jedno téma.
  • Všechna témata najdete vždy v hlavním rozcestníku Inspiromatu 2012 v digifoliu (ta “v akci” i ta v relativním odpočinku) a v nich přehledy všeho, co se v průběhu akce urodilo i událo. Témata lze samozřejmě kdykoli doplňovat a je to dokonce záhodno! Když narazíte na něco zajímavého, přidejte to!
Věříme, že se v tématech společně potkáme. Každý z nás něco má, zná, či umí. Když to vše dáme dohromady, bude každý z nás mít, znát a umět o něco víc.

Pomozte nám rozvíjet portálová témata INSPIROMATU 2012!

Začneme hned tento týden prvním letošním inspiromatím tématem: Přípravné třídy. 
Napište nám v diskuzi, co byste se o nich chtěli dozvědět a co by bylo možné společně promyslet, domyslet, vymyslet…

    hodnotili 3 uživatelé

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.