Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Vše nejlepší učitelstvu!

Z okna kanceláře sleduji, jak se nám příroda probírá k životu, pod oknem vyje už nějakou dobu hlídací pes… prostě den jako každý jiný. Kdyby… kdyby nebyl 28. březen, Den učitelů. A vzhledem k tomu, že se nacházíte na „učitelském“ portálu, přání pohody, klidu, hodných a chytrých žáků, chápavých rodičů a vedoucích pracovníků je namístě. 

Snad bych z pozice vedoucí RÚ Metodický portál mohla nabídnout několik laskomin, které by mohly Váš sváteční den zpříjemnit…


Až se Jaro zeptá: „Copak jste dělali na tom vašem portálu uplynulé čtvrtletí?“ (myslíte si jako já, že Jaro funguje po čtvrtletích, pololetích?), budu moct směle odpovědět, že žádná procházka růžovým sadem to nebyla (na růžový sad by mohlo Jaro slyšet, třeba si šplhnu). 

Vymazlili jsme pár zajímavostí okolo projektu Inspiromat 2012. Začali jsme informačním okénkem na titulní stránce, pokračovali jsme označením pro články vzniklé v rámci projektu Inspiromat a nakonec jsme vytvořili titul Spolupracovník Inspiromatu, který se aktivním uživatelům zobrazuje v profilu. Vše pěkně dopodrobna si můžete přečíst v blogovém příspěvku Vylepšení Inspiromatu.

V modulu Diskuze se spustila smršť nápadů k velikonočnímu tvoření. Protože máme šikovné uživatele (o tom jsme nikdy nepochybovali), stačilo jen naznačit, že pro podobné sbírky se hodí modul Wiki, a během několika málo dní vznikla sbírka nápadů, za kterou se nemusí stydět žádný portál nebo encyklopedie. Pokud máte pocit, že na velikonoční výrobky je pozdě, podívejte se do dalších kategorií Výrobků s dětmiJaro nebo třeba Zvířata. A jestli jste při listování nápady nenašli ten, který slaví úspěchy na Vaší škole, bez váhání jej přidejte.

Již za necelý týden budeme Metodický portál RVP.CZ prezentovat na konferenci Počítač ve škole 2012. Proto vznikl pohled v modulu Digifolio Výběr z Metodického portálu RVP.CZ k výuce jazyků. Nabízíme zde materiály a odkazy napříč všemi moduly.

A nakonec bych Jaru připomněla, že jsme v polovině března otevřeli modul DUM. Materiály se utěšeně rozmnožují a my jsme rádi, že Vám je můžeme – po odborné recenzi – zprostředkovat. O otevření modulu psala také Česká škola v příspěvku Národní úložiště digitálních učebních materiálů DUM.RVP.CZ opět v plném provozu

Pokud by Jaro už z mého povídání nebrněly uši, přidala bych něco z plánů do blízké budoucnosti:

  • Na spadnutí je diskuze k finanční gramotnosti;
  • připravujeme nabídku prezentace škol v modulu Digifolio s propojením s materiály, které vložili jejich učitelé do modulu DUM;
  • chystáme oficiální ukončení prvního tématu Inspiromatu 2012 – Přípravné třídy – v atraktivní formě (nechte se překvapit).

A samozřejmě stále platí – ať je jakékoli roční období, Metodický portál RVP.CZ je takový, jaký si ho uděláme. Proto neváhejte, tvořte, diskutujte, pište, bombardujte nás svými nápady :-)

Na závěr ještě jednou přijměte srdečné přání k dnešnímu slavnostnímu dni a užijte si jej co nejpříjemněji.


    hodnotili 2 uživatelé

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.