Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Květiny a mýdla

Poslední školní den se vždy bezpečně pozná…

…ráno můžeme potkat vyšňořené holčičky a chlapce v košilích, kteří žmoulají v jedné ruce květinu a v druhé mají případně nějakou dárkovou taštičku. Kolem poledne (a později) pak zase můžeme naprosto bezpečně identifikovat paní učitelky – mají plné ruce/tašky květin a drobných dárečků, popř. nějakého velkého plyšáka (to je jistě paní učitelka, která právě odeslala „svou třídu“ o stupeň výš). Je to krásný zvyk a doufám, že nám co nejdéle vydrží. 

autor: Swaminathan from Gurgaon, India

autor: Swaminathan

Současně s předáváním vysvědčení, květin a dárků „z ručky do ručky“ probíhají ty mnohem hezčí chvilky – úsměvy, podání ruky a někdy i slzičky. Alespoň na chvilku jsou zapomenuty všechny nesplněné úkoly, zaručeně nespravedlivé poznámky, výchovné komise, rozhovory mezi čtyřma očima apod. Alespoň na malou chvilku při stisku ruky jsme všichni naměkko a i ten největší „sígr“ nás obdaří milým úsměvem (i když je to možná z důvodu, že se těší na prázdniny a že nás a školu dva měsíce neuvidí).

Pak už jen zbývá zamknout třídu, rozloučit se s kolegy, odevzdat klíče, pobrat všechny květiny – a vyrazit na zasloužený oddech.

 

Za celý tým Metodického portálu RVP.CZ vám všem přejeme poklidnou dovolenou s těmi, které máte rádi a kteří vám dodají potřebné množství sil do dalšího školního roku.


    hodnotili 3 uživatelé

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.