Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

ONLINE SETKÁNÍ: Poezie ve škole

Čtvrtek 12. 9. 2013, 20:00

Namísto jakéhokoli povídání o obsahu setkání si dovolíme předat vám vzkaz přímo od lektora:

V současné době se hodně v komunitě učitelů českého jazyka a české literatury hovoří o standardizaci a ve spojitosti s tím také o obsazích a cílech předmětové výuky. Jakoby se z diskusí vytrácelo to, že smyslem školní výuky jazyka a literatury je rozšíření obzoru žákům, jejich kulturní i mravní povznesení nad běžný denní provoz. Tato nadstavba může být ale i výrazně motivujícím faktorem a zpětně pozitivně ovlivnit čtenářské postoje žáka a tak také jeho „čtenářskou gramotnost“.

Literární výchova zaměřená na výchovu poezií může být postavena na subjektivitě, plodném setkávání učitele, žáků a autorů výborné české poezie (např. Petra Kukala, Ivo Haráka, Radka Fridricha, Vít Slíva, Ivana Wernische, ale i Daniela Mertha, Zdeňka Rotrekla nebo Bohuslava Reynka a dalších). Takovou literární výchovu co by session s básníky a texty bych rád představil na webináři Metodického portálu RVP.CZ ve čtvrtek
12. září
.

PS: 11. září jsem odmítl: poezie bývá někdy patetická, ale toto výročí, no, co je moc, to je příliš!

Těším se na Vás, Petr Koubek

 


Webinář je určen učitelům českého jazyka základních a středních škol, ale také všem, kteří se chtějí více dozvědět o poezii a její funkci v našem životě. Setkání je zdarma.   

Webinář je zdarma.


Užitečné odkazy:                 

  • Rozcestník všech online setkání Metodického portálu RVP.cz (obsahuje i odkazy na události vytvořené v prostředí sociálních sítí Facebook a Google Plus)
  • Diskuzní fórum ke všem online setkáním 
  • Diskuze k setkání Poezie ve škole
  • pozvánka na setkání Poezie ve škole ke stažení
  • Seznam článků P. Koubka na Metodickém portálu RVP.CZ

  •     hodnotil 1 uživatel

    Přidejte komentář

    Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.