Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

ONLINE SETKÁNÍ: Duševní vlastnictví ve výuce | 19.11.2014

Středa 19. 11. 2014, 20:00

Zástupci Úřadu průmyslového vlastnictví České republiky A. Arellanesová, E. Křováková představí, co je duševní vlastnictví a jaká práva se k němu vztahují. Nové poznatky si budete moci procvičit i v krátkých kvízech a získáte užitečné tematické znalosti pro zpestření výuky. 

Stručná anotace:

Na setkání se dozvíte, co je duševní vlastnictví a uslyšíte, jaká práva se k němu vztahují. Nové poznatky si budete moci s námi procvičit i v krátkých kvízech. Získáte užitečné znalosti k tématu, které vám mohou pomoci zpestřit výuku.

Cíle setkání:

  • Seznámit pedagogy ZŠ a SŠ všech typů s pojmem „duševní vlastnictví“, s rozdělením práv, která pod něj spadají, a institucemi, které v tomto oboru v ČR působí.
  • Představit podrobněji jednotlivá průmyslová práva a rozdíly mezi nimi.
  • Seznámit účastníky setkání s možnostmi ochrany duševního vlastnictví v zahraničí a volně přístupnými databázemi včetně ukázky způsobu jejich využití pro vyhledání příkladů ve výuce.
  • Upozornit zájemce na již publikované články k tématu na Metodickém portálu RVP.CZ.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno učitelům 1. stupně (2. období) a 2. stupně ZŠ a učitelům středního vzdělávání. Mnoho užitečných informací přineseme také zájemcům o podrobnosti o duševním vlastnictví z řad veřejnosti (včetně kompetentních odpovědí na dotazy).
Setkání je zdarma.

Lektorky:

Anna Arellanesová a Eva Křováková, Odbor patentových informací Úřad průmyslového vlastnictví.


Užitečné odkazy:                                                                               


    nikdo zatím nehodnotil

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.