Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

ONLINE SETKÁNÍ: Využití školních zahrad a pozemků – praktická ekologie | 18.2.2015 od 20h

Středa  18. 2. 2015, 20:00

Školní zahrady a pozemky se dají využívat nejen k výuce v oborech Člověk a jeho svět a Člověk a svět práce – i o tom bude povídání Ing. Václava Kuglera. 

Jak a proč musíme nejdříve určit, komu a k čemu bude zahrada sloužit? Jaké mohou být výukové a další prvky (neživé) v zahradě a jaký budou plnit účel? Jaké rostliny a jací živočichové se v zahradě mohou vyskytovat?

Spolu s odpověďmi na otázky si současně představíme praktické příklady využití zahrad a příběhy jejich vzniku (SEV Toulcův dvůr, ZŠ Havlíčkův Brod). Nezapomeneme také zmínit ekonomické pozadí projektu založení či rekonstrukce zahrady (rozpočty, struktura nákladů apod.) a řekneme si tipy odkud a jak získávat prostředky na realizaci projektu.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno učitelům prvního i druhého stupně základních škol a učitelům všech typů středních škol, učitelům mateřských škol, učitelům ze školních družin, vedoucím volnočasových aktivit, vedení škol, ekonomům škol, koordinátorům ekologické výchovy, projektovým vedoucím a dalším školským zařízením spravujícím pozemky a jejich zaměstnancům.
Setkání je zdarma.

Lektor:

Ing. Václav Kugler


Užitečné odkazy:                                                                                                         


Obrázek: Autor: Petra Stanjurová [CC BY-NC-SA] prostřednictvím modulu Wiki.

 


    hodnotil 1 uživatel

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.