Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

ONLINE SETKÁNÍ: Svědectví pamětníků ve výuce pro 21. století | 16.9.2015 od 20:00

Středa 16. 9. 2015, 20:00

Orální historie je jedním z nejcennějších výukových zdrojů. Spolu s Martinem Šmokem se podíváme, jaké možnosti má učitel, pokud chce svědectví pamětníků využít ve svých hodinách.

Doporučujeme online setkání doplnit záznamem z webináře Využití orální historie pro tvorbu výukového dokumentu.

Cíl a obsah setkání:

Cílem webináře je seznámit pedagogy zejména SŠ všech typů s možnostmi vzdělávacího využití největší digitální databáze filmových svědectví pamětníků, Archivu Vizuální Historie USC Shoah Foundation.

Představeny budou pedagogické veřejnosti dostupné materiály v češtině (http://sfi.usc.edu/czech) včetně programu IWalks a multimediální e-learningová platforma IWitness. Popsána bude i možnost práce s kompletním obsahem archivu v reálném čase při návštěvě českého přístupového bodu k této databázi, Centra vizuální historie Malach a možnost přípravy návštěvy přístupového bodu pomocí klonu databáze obsahujícího pouze metadata.  

Pedagogové se také seznámí se základními úskalími práce s filmovou orální historií, obzvláště při vzdělávacím využití svědectví přeživších Holocaustu a dalších genocid.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno zejména učitelům všech typů středních škol, kteří by ve své výuce rádi rozvíjeli regionální či multimediální aspekt při zkoumání moderní historie, kritické myšlení či výchovu k zodpovědnému občanství.
Setkání je zdarma.

Lektor:

Martin Šmok


Užitečné odkazy:


    nikdo zatím nehodnotil

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.