Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Blok expertů: Metodický portál RVP.CZ, aneb Učitel online | Brno 17. 3. 2016

Metodický portál RVP.CZ je webovým portálem pro učitele všech stupňů vzdělávání, kde mohou učitelé čerpat inspiraci, diskutovat a komentovat, či přímo publikovat své zkušenosti v modulech Články, Blogy, Wiki, Digifolio aj. Úkolem týmu Metodického portálu RVP.CZ je pak zajistit nejen technickou funkčnost všech modulů, ale také zajistit, aby se uživatelé na portálu cítili natolik bezpečně, že budou mít zájem podělit se o své myšlenky a postoje.

Při představení Metodického portálu RVP.CZ se primárně zaměříme na možnosti zajištění bezpečného prostředí pro sdílení a publikaci. Pokusíme se porovnat výhody a nevýhody takto “organizovaného portálu” oproti sociálním sítím. 

Možnosti využití sociálních sítí k rozvoji pedagogických dovedností a znalostí si přiblížíme prostřednictvím aktivit učitelské komunity Google Education Group ČR (GEG ČR) a PEPOUŠova vlnobití.

V závěru věnujeme diskuzní prostor hledání příčin relativně nízké online aktivity českých učitelů a pokusíme se formulovat možné cesty k řešení.


Co je Blok expertů?

Blok expertů je opakovaně vyučovaný předmět, který sestává z 13 přednášek 13 expertů na nejrůznější oblasti, které souvisí s naším oborem. Přednášky trvají 90 minut a a jejich posluchači jsou převážně studenti bakalářského a ma

Více informací najdete na kisk.cz/blok-expertu.gisterského studia na KISKu.

Co je KISK a jací jsou jeho studenti?

Kabinet informačních studií a knihovnictví je pracoviště na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, kde se zaměřujeme na studium vztahů mezi člověkem, technologiemi a informacemi. Věnujeme se projektové výuce a klademe velký důraz na propojení s praktickou sférou. Na budoucí roli informačních profesionálů připravujeme studenty bakalářského i magisterského stupně v několika oblastech. Bakaláři se zaměřují především na knihovnictví a informační vědu, magistři si vybírají ze tří profilací: Informační a datový management, Design informačních služeb, Technologie ve vzdělávání.

Více informací najdete na kisk.cz.


    hodnotili 2 uživatelé

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.