Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

ONLINE SETKÁNÍ: Aplikace funkcí, aneb Různé křivky kolem nás | 20. 4. 2016 od 20:00

Matematika – to nejsou jen slovní úlohy a sloupečky příkladů, jak nás již jednou přesvědčil Mgr. Petr Pupík (viz záznam online setkání Aplikace matematiky aneb Nedokonalosti dokonalé matematiky). Jaká překvapení na nás číhají v oblasti funkcí a křivek?

Program setkání:

Setkání se bude týkat teorie křivek. Bude se jednat o představení pojmu křivka, jeho návaznost na kapitolu o funkcích, která se běžně vyučuje na středních školách. Dále se podíváme na jednotlivé křivky a jejich každodenní využití. Zmiňme například spirály, cykloidy a evolventy.

Celá prezentace bude udělána tak, aby ji učitel mohl vzít bez větších příprav do své hodiny a vybral z ní to vhodné pro své studenty.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno všem učitelům středních škol, ale i škol základních a odpovídajících tříd víceletých gymnázií.
Setkání je zdarma.

Lektor:

Mgr. Petr Pupík -  učitel matematiky a deskriptivní geometrie na matematickém gymnáziu v Brně. Vede semináře z didaktiky matematiky na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity, pracuje jako lektor na kurzech DVPP a na různých projektech souvisejících s popularizací matematiky.Organizuje logickou hru BRLOH (www.brloh.math.muni.cz), vede T­-exkurze (http://www.jcmm.cz/cz/t­-exkurze.html) a pořádá matematické víkendovky pro děti, které baví matematika.

            


Užitečné odkazy

Předchozí online setkání

Tento multimediální soubor je umístěn v modulu AudioVideo na Metodickém portálu RVP.CZ pod licencí CC-BY-NC-ND
Ilustrační foto a citace:

PALSSON, O. flickr.com: Curves [online]. 2010-03-04 [cit. 2016-03-10]. Dostupný pod licencí CC-BY na WWW: <https://www.flickr.com/photos/opalsson/4406339012/>.


    hodnotil 1 uživatel

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.