Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

ONLINE SETKÁNÍ: Jaro s předškoláky | 16. 3. 2017 od 20:00

Jak rozvíjet u předškoláků dovednosti v souladu s plynutím kalendářního roku a s ohledem na jevy, které se právě odehrávají v přírodě? Využíváte dostatečně tematicky vhodné metody pro rozvoj zrakového vnímání, sluchového vnímání, jemné motoriky a grafomotoriky, řeči, předmatematických představ, orientace v prostoru a čase u předškoláků? Lektorka: Mgr. Petra Pšeničková, DiS.

Cíle setkání:

  • Pomoci předškolákům rozvíjet předškolní dovednosti v souladu s plynutím kalendářního roku s ohledem na jevy, které se právě odehrávají v přírodě
  • Zvyšování kompetencí učitelů – osvojení si aktivit pro rozvoj zrakového vnímání, sluchového vnímání, jemné motoriky a grafomotoriky, řeči, předmatematických představ, orientace v prostoru a čase u předškoláků

Stručný program setkání:

  • Co s dětmi v předškolním věku rozvíjet? Jak s materiálem pracovat?
  • Březen: první jarní měsíce, probouzení přírody, vejce. Představení aktivit pro toto období na rozvoj všech oblastí (řeč, předmatematické představy, orientace, zrakové a sluchové vnímání, motorika).
  • Duben: stromy a keře začínají pučet, první hnízda a hejna hmyzu, probouzení ježků. Představení aktivit na toto období pro rozvoj všech oblastí.
  • Květen: měsíc květů a vůně, mláďat a čas prvních teplých dní. Představení aktivit na toto období pro rozvoj všech oblastí.
  • Červen: léto je čas zrání, zklidnění a tepla. Představení aktivit na toto období pro rozvoj všech oblastí.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno učitelům všech typů mateřských škol, přípravných tříd, rodičům předškoláků.

Setkání je ZDARMA.

Lektorka:

Mgr. Petra Pšeničková, DiS. – speciální pedagožka, lektorka kurzů pro předškoláky a děti s odkladem školní docházky; poradenství pro předškoláky i školáky, jejich rodiče a učitele; posuzování školní zralosti; lektorská a poradenská činnost pro pedagogy, autorka článků; absolventka magisterského studia speciální pedagogiky na PedfUK v Praze; 10 let praxe v oblasti speciální pedagogiky, z toho 6 let v poradenství.


Užitečné odkazy:

Webinář s názvem Zima s předškoláky:

Tento multimediální soubor je umístěn v modulu AudioVideo na Metodickém portálu RVP.CZ pod licencí CC-BY-NC-ND

 

Zdroj obrázku:

afrelich. Pixabay.com:  [online]. [cit. 2017-03-09]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: <https://pixabay.com/en/spring-child-joy-tree-flower-1612164/>.


    nikdo zatím nehodnotil

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.