Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

ONLINE SETKÁNÍ: Online pracovní sešity | 7. 6. 2017 od 20:00

MAJÍ PRACOVNÍ LISTY SMYSL? … aneb proč, jak a za jakým účelem vytvářet pracovní listy (možná nejen) v humanitních předmětech…

Anotace setkání:

Úvodní otázkou této krátké anotace jsem se začal zabývat teprve poté, co jsem si uvědomil, jak stále častěji vytvářím pracovní listy do svých hodin dějepisu a mediální výchovy. Samozřejmě jsem se k odpovědi nedostal, protože dotazy po smyslu čehokoliv bývají opravdu zapeklité. Každopádně jsou ale právě tyto otázky klíčem k uvědomění si mnohého, na co při tvoření pracovních listů “nezbývá” čas.

Mezi zajímavé možné odpovědi/otázky patří:

  • co učitele donutí vytvářet si vlastní pracovní listy,
  • proč nesáhne po mnoha dostupných a předem připravených listech,
  • jak může takový pracovní list vypadat,
  • proč se jednotlivé verze pracovních listů (ne)liší,
  • čeho lze pracovním listem dosáhnout,
  • jaké jsou možnosti pracovního listu v online a offline prostředí,
  • jaké otázky, nebo náměty bude obsahovat trochu “jiný” pracovní list, který se zaměřuje na dovednosti a jejich charakteristiku.

Pomocí ukázek konkrétních pracovních listů bychom mohli dospět nejen k určité kategorizaci, ale i k diskuzi nad vlastními postřehy. Myslím, že stále nevím, v jaké situaci použít worksheet místo handoutu, co volíte vy? Abychom nezůstali jen u “teorie”, tak se podrobněji zaměříme na online nástroje wizer.me a sutori, které umožňují vytvářet a “tisknout” řadu velmi různorodých pracovních listů, a jako přidanou hodnotu můžeme vnímat náhled obsahů konkrétních historických a mediálních témat.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno všem otevřeným učitelům.

Setkání je zdarma.

Lektor:

Martin Vonášek – učitel na střední škole, vyučující dějepisu a mediální výchovy, příležitostný hráč a zájemce o oblast indie game.


Užitečné odkazy:

  • Rozcestník všech online setkání Metodického portálu RVP.cz (obsahuje informaci o vstupu do online prostředí, kde setkání probíhá, a také odkazy na události vytvořené v prostředí sociálních sítí Facebook a Google Plus).
  • Předchozí webináře lektora (Videohry ve škole, Postupy zavádění ICT do výuky, Otázky a příklady okolo interaktivity, Online učení se v Edmodu, Výuka dějepisu podle alternativní verze, Hodnocení studentských prací v online prostředí)
ONLINE SETKÁNÍ: Hodnocení studentských prací v online prostředí

Tento multimediální soubor je umístěn v modulu AudioVideo na Metodickém portálu RVP.CZ pod licencí CC-BY-ND

 


    nikdo zatím nehodnotil

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.