Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

ONLINE SETKÁNÍ: MOOC – a další možnosti pro profesní rozvoj učitelů | 11. 10. 2017 od 20:00

Před šesti měsíci nám Ing. et Mgr. Vladimíra Pavlicová nabídla projekt, který pracuje s volně dostupnými výukovými materiály. Volně dostupné jsou také tzv. MOOC kurzy. Víte o nich vše potřebné, abyste je mohli využívat?

Anotace setkání:

V rámci webináře představíme různé možnosti pro profesní rozvoj učitelů a vedoucích pracovníků škol, které nabízí Dům zahraniční spolupráce – vzdělávání z domova (on-line), v České republice nebo v zahraničí. Zaměříme se především na European Schoolnet Academy (bezplatné masivní otevřené on-line kurzy pro učitele a další zájemce o začleňování digitálních technologií do výuky a inovativní výukové metody), aktivitu eTwinning (největší online komunita škol v Evropě umožňující realizovat mezinárodní projekty s podporou digitálních technologií a vzdělávat se v této oblasti) a program Erasmus+ (v něm mohou školy např. získat grant na další vzdělávání pedagogů formou účasti na mezinárodních seminářích nebo návštěvy výuky na partnerské škole v zahraničí).

Cíle setkání:

  • Seznámit účastníky s možnostmi dalšího profesního rozvoje on-line (masivní otevřené on-line kurzy, webináře, atd.), v České republice a v Evropě.
  • Představit účastníkům aktivitu eTwinning a ukázat nabídku souvisejících vzdělávacích aktivit.
  • Ukázat účastníkům, na jaké typy aktivit podporujících profesní rozvoj pedagogů mohou získat grant v rámci programu Erasmus+.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno učitelům a vedoucím pracovníkům všech typů škol (MŠ, ZŠ, SŠ), kteří se chtějí dále vzdělávat.

Setkání je ZDARMA.

Lektorky:

Ing. et Mgr. Vladimíra Pavlicová – pracuje v Domě zahraniční spolupráce (www.dzs.cz), kde se věnuje především projektům v rámci sdružení European Schoolnet.

Mgr. Pavlína Toporská – pracuje v Domě zahraniční spolupráce (www.dzs.cz) jako konzultantka projektů školního vzdělávání programu Erasmus+.


Užitečné odkazy:

Vybrané články k tématu MOOC kurzů na Metodickém portálu RVP.CZ:


    hodnotili 2 uživatelé

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.