Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

ONLINE SETKÁNÍ: Badatelsky orientovaná výuka | 2. 11. 2017 od 20:00

Ing. Martin Kříž nám téměř před dvěma lety předložil svou představu vzdělávání v zahradě napříč předměty (https://goo.gl/KYrvkM). Jaká bude jeho koncepce badatelsky orientované výuky?

Anotace setkání:

Badatelsky orientované učení je metoda, která jde napříč předměty a pokud je správně vedená, posiluje kompetence k učení. V otevřeném bádání se učitel stává průvodcem a žák badatelem, stanovuje otázku, řeší hypotézu, zkoumá, pracuje v týmu, své výsledky prezentuje a obhajuje. Jak bádat otevřeně a venku v zahradě, v lese, na louce, to vám přiblížíme v následujícím webináři.  

Komu je setkání určeno:

Bádat mohou učitelé na prvním i druhém stupni, i na SŠ, princip je pořád stejný, jen jde o náročnost výzkumu a metod a pomůcek. Bádat mohou i mimoškolní pedagogové na táborech, ideální třeba pro debrujáry, ale i skauty v přírodě…

Setkání je ZDARMA.

Lektor:

Ing. Martin Kříž, vedoucí ekocentra, Ekocentrum Chaloupky Kněžice, Kněžice 109, 675 21 Okříšky. Samozřejmostí služeb centra je školení pro celý učitelský sbor na míru konkrétní školní zahrady, nabídka adekvátní literatury apod. 


Užitečné odkazy:

Zdroj obrázku:

Efraimstochter. Pixabay.com: [online]. [cit. 2017-10-26]. Dostupný pod licencí Public Domain na WWW: <https://pixabay.com/en/detective-magnifying-glass-viewing-788592/>.


    nikdo zatím nehodnotil

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.