Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

ONLINE SETKÁNÍ: Podpora žáků s PAS | 3. 12. 2019 od 15:00

Webinář komplexně představuje problematiku PAS a zaměřuje se i na téma vzdělávání v českém školském systému a na současnou legislativu. 

Anotace setkání:

Obsah webináře bude zaměřen na získání základních informací o symptomatice poruch autistického spektra (PAS), o komorbidních diagnózách, o chování žáků s PAS. Posluchači budou seznámeni s diagnostickými postupy a metodami posuzování autistického chování. Budou představeny specifické metody a postupy využívané při vzdělávání těchto žáků. V rámci webináře zazní informace o současné i připravované legislativě, především o novele vyhlášky č. 27/2016Sb. a jejích dopadech do praxe škol a školských zařízení. Dále budou posluchači seznámeni s možnostmi vzdělávání žáků s PAS jak v hlavním vzdělávacím proudu, tak i ve školách a třídách dle §16 (9) a s možnostmi doporučování podpůrných opatření při jejich vzdělávání. Na závěr bude prostor pro diskusi a zodpovězení otázek.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno především učitelkám a učitelům v ZŠ a speciálním pedagogům, ale inspiraci najdou jistě i rodiče dětí s PAS.

Setkání je ZDARMA.

Lektorka:

Mgr. Zuzana Žampachová – vystudovala obor speciální pedagogika pro učitele na UP Olomouc, aktuálně vedoucí SPC při MŠ a ZŠ Brno, Štolcova 16, kde pracuje jako speciální pedagog. Má mnoholetou praxi v oboru. Pracovala na různých pozicích ve školství i v sociálních službách, vždy v přímé péči o klienty. Dlouhodobě se též věnuje lektorské činnosti. Přednáší v České republice, ale také v zahraničí. Externě spolupracuje s MU Brno a UP v Olomouci. Spolupracovala na řadě projektů, jejichž cílem bylo a je zlepšení kvality vzdělání a péče o lidi s PAS. Je autorkou mnoha publikací k tématu PAS. 

Užitečné odkazy:


Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte 
Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz). 

Potřebujete:

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem). 

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti! 

Těšíme se na vás!


    nikdo zatím nehodnotil

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.