Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Webinář APIV A – Jak podpořit žáka s ADHD limitovaného oslabenými exekutivními funkcemi | 20. 10. 2020 od 18:00

Oslabené exekutivní funkce bývají pro žáka s ADHD významným problémem omezujícím nejen jeho školní úspěšnost. Po přiblížení podstaty exekutivních funkcí se budeme zabývat nástroji umožňujícími je alespoň do určité míry stimulovat a posilovat. Lektorka: PhDr. et Mgr. Zdeňka Michalová, Ph.D.

Anotace: 

ADHD je neurovývojový syndrom mj. charakteristický narušením mozkových oblastí souvisejících s odpovídajícím fungováním exekutivních funkcí. Exekutivní funkce stojí za plánováním člověka, předvídáním, zaměřením a udržením pozornosti, kvalitou pracovní paměti, obecněji řečeno, za organizací činností a myšlení a jejich vzájemnou souhrou. Oslabené exekutivní funkce bývají pro žáka s ADHD významným problémem omezujícím nejen jeho školní úspěšnost. Po přiblížení podstaty exekutivních funkcí se budeme zabývat nástroji umožňujícími je alespoň do určité míry stimulovat a posilovat, a tak např. regulovat vlastní projevy chování včetně zkratkovitého jednání. Takováto podpora pro zefektivnění duševní činnosti může pomoci u žáků s ADHD alespoň částečně k zmírnění jejich limitů funkčnosti v každodenním životě.

Setkání je ZDARMA.

Lektor:

PhDr. et Mgr. Zdeňka Michalová, Ph.D.

Užitečné odkazy:


 Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte 
Otvíráme 15 minut před začátkem (počet účastníků je omezen, proto přijďte včas)! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz). 
Potřebujete:

  • počítač připojený na internet,
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem). 

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpovědí.
Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti! 
Těšíme se na vás!


    nikdo zatím nehodnotil

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.